CLOUD COMPUTİNG NEDİR?

Bir işletmede bulunan sunucu alt yapısı, var olan uygulamalarınız, otomasyon sistemleri gibi ağır maliyet gerektiren hizmetlerin avantajlı bir şekilde cloud (bulut) yapısına işleyişi aksatmadan hızlı ve güvenli bir şekilde taşınmasını sağlayan hizmettir.

Arge ICT, işletmenizin maliyetini en asgari seviyeye indirmek ve uzman ekibi ile işleyişin daha hızlı ve sürdürülebilir olmasını sağlamaktadır.

ARGE ICT PLATFORM AS A SERVICE (PAAS)

PaaS, basit bulut tabanlı uygulamalardan sofistike, bulut özellikli kurumsal uygulamalara kadar her şeyi sunmanıza olanak tanıyan kaynakları içeren buluttaki eksiksiz bir geliştirme ve dağıtım ortamıdır. İhtiyacınız olan kaynakları bir bulut servis sağlayıcısından satın alırsınız ve bunlara güvenli bir İnternet bağlantısı üzerinden hızlıca erişirsiniz.

PaaS, IaaS gibi, altyapı sunucuları, depolama ve ağ içermekle birlikte aynı zamanda ara katman, geliştirme araçları, iş zekası (BI) hizmetleri, veritabanı yönetim sistemleri ve daha fazlasını da içeriyor. PaaS, yapı kurmak, test etme, dağıtma, yönetme ve güncelleme gibi eksiksiz web uygulaması yaşam döngüsünü desteklemek üzere tasarlanmıştır.

PaaS, yazılım lisanslarını, uygulama altyapısını, geliştirme araçlarını ve diğer kaynakları satın alma ve yönetme karmaşasından kaçınmanızı sağlar. Geliştirdiğiniz uygulamaları ve hizmetleri yönetirsiniz.

Bulut Bilişimin İşletmeler için faydaları

  1. Maliyet

Donanım ve yazılımı satın almak, işletme içinde  veri merkezleri kurmak, ve çalıştırmak için gerekli olan sermaye masraflarını ortadan kaldırıyor. Alt yapıyı yönetmek için BT uzmanları, sunucu maliyetleri, güç ve soğutma için 24 saat elektrik maliyeti gibi harcamaları ortadan kaldırır.

  1. Hız

Geleneksel IT yapısından farklı olarak barındırdıkları kaynak ve güç daha fazla olduğu için işletmeler kullandıkları otomasyon alt yapılarını en yüksek performansta kullanırlar.

  1. Küresel ölçekte kullanım

İhtiyaç duyulduğunda ve doğru coğrafi konumdan doğru miktarda BT kaynağının (örneğin azalan bilgi işlem gücü, depolama, bant genişliği) sağlanmasıdır.

  1. Verimlilik

Yerinde veri merkezleri, genellikle “raf koyma ve istifleme” donanımların kurulumu, yazılım yaması ve diğer zaman alan IT yönetim görevlerini gerektirir. Bulut BT, bu görevlerin birçoğuna olan ihtiyacı ortadan kaldırır, bu nedenle BT ekipleri daha önemli iş hedeflerine ulaşma konusunda zaman harcayabilir.

  1. Güvenilirlik

Bulut BT, veri yedekleme, felaket kurtarma ve iş sürekliliğini daha kolay ve daha az maliyetli hale getirir, çünkü veriler bulut sağlayıcının ağında birden fazla güvenli yere yazılabilir.

Daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle İletişime Geçin